LUCIE ČÁPOVÁ  

...průvodkyně na vaší cestě k SOBĚSTAČNOSTI

Jak získat a udržet si zářivou a dobře prokrvenou pleť

Zářivá pleť

Krásná a zářivá pleť v každém věku pro vás může být skutečností. Poradím vám jak na to. S minimem investic i minimem času.

Svaly na obličeji potřebují stejně jako ostatní svaly v těle pravidelný pohyb.

Svaly na obličeji potřebují stejně jako ostatní svaly v těle pravidelný pohyb.

Je to stejné, jako když máte sedavé zaměstnání, potřebujete svaly na těle prohýbat, posílit, uvolnit.

Stejné je to i se svaly v obličeji. Pokud používáme jen málo grimas, občas se i mračíme, zaostřujeme do počítače nebo na televizi, svaly v obličeji postupně ochabují, málo se prokrvují a vznikají vrásky, povislé koutky, pleť šedne a nevypadá příliš zdravě.

Skvělá zpráva je to, že svaly v obličeji můžeme prohýbat velmi snadno a v lehkosti každodenně, stejně jako když se rozhodneme zařadit do svého života lehký pohyb, např. procházky, plavání, chůzi do schodů apod.

V minulém článku jsem vám psala o nesmírné důležitosti pití dostatku čisté vody každý den. Voda dělá s pletí a tělem divy. Pijete alespoň 2 litry čisté vody denně? Jak to hravě zvládnout a udělat si z pití vody návyk, si přečtěte tady.

Návyk si můžete udělat také z pravidelného pohybu obličejových svalů. Můžete cvičit pravidelně obličejovou jógu či gymnastiku. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, určitě si toto heslo zadejte do vyhledávače a vyzkoušejte.

Jestli to ale máte stejně jako já a nejste úplně systémové a schopné dělat disciplinovaně stejné věci každý den, mám pro vás několik rad, jak si obličejové svaly prohýbat a lehce posílit kdykoliv během dne. A to i při běžných činnostech.

Naučím vás i jednoduché cviky pro začátek, takové, které můžete dělat prostě kdekoliv a kdykoliv.

Já procvičuji ráda obličejové svaly při řízení auta, tedy pokud jedu sama:-), na procházce, při čištění zubů, práci na počítači nebo na toaletě.

Záleží na vás, kde vám prohýbání obličejových svalů nejlépe půjde zautomatizovat a kde vás to bude nejvíce bavit.

Co vnímám jako nejdůležitější?

Vědomě si hlídat, abych obličejovými svaly během dne co nejčastěji hýbala. A co nejvíce se usmívám.

Pojďte to vyzkoušet. Začněte své obličejové svaly zapojovat, vnímat, milovat. Můžete na sebe dělat různé škleby, ale hlavně se smějte, mrkejte, zvýrazněte mimiku.

Pokud se mnou posdílíte své „obličeje“ uděláte mi tím velkou radost.

Prokrvený obličej s aktivními svaly je ideálním podkladem pro přírodní kosmetiku. Prokrvená aktivovaná pleť je schopná přijmout mnohem více výživných látek z krémů, které na ni nanášíte.

Přijeďte za mnou na farmu na Hýčkací kurz s přírodní kosmetikou, kde se naučíme nejen o sebe pečovat, příjemně se prohýbat, ale také si kvalitní přírodní kosmetiku vyrábět. Letošní termín je 25. – 26. května 2024.

Slíbené video Jak získat a udržet si zářivou a dobře prokrvenou pleť (náhledový obrázek videa se tedy povedl):

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Lucie Čápová
Žiju a tvořím na své malé ekofarmě na rozhraní jižních a středních Čech. Inspiruji se přirozeným tokem života v přírodě, přirozeností s minimem zásahů. Jsme potravinově soběstační, vyrábím přírodní kosmetiku a drogerii, žijeme ekologicky, beze spěchu, šťastně. Vážíme si přírody, zvířat, rostlin a půdy a oni se nám za to odvděčují. Toužím předat toto vědění a zkušenost i dalším ženám a mužům, je to tak jednoduché a smysluplné! Přijeďte se k nám na farmu inspirovat. Začít žít v souladu s přírodou a svým tělem můžete hned, na jakémkoliv místě na světě. Můj příběh a více o životě na farmě si přečtěte zde >>
Komentáře