LUCIE ČÁPOVÁ  

...průvodkyně na vaší cestě k SOBĚSTAČNOSTI

Lněný olej – zázrak z přírody

Za studena lisovaný panenský lněné olej

Lněný olej je levný a účinný zázrak.

O příznivých účincích lněného oleje věděl už starořecký lékař Hippokrates.
Len se pěstuje hojně i u nás, lněný olej je tedy lokální, jsme na něj přivyklí již po mnoho generací.

Komplex bioaktivních látek obsažených v panenském lněném oleji pomáhá udržovat vitalitu a energii. Užívá se jako prevence civilizačních onemocnění, pomáhá posilovat obranyschopnost, působí příznivě na kardiovaskulární, pohybový, nervový systém i zažívání.
Při vnějším užití se panenský lněný olej uplatňuje na ošetření suché a ztvrdlé kůže. Panenský lněný olej má vynikající regenerační účinky, kůži zvláčňuje a zjemňuje.
Lněný olej pomáhá v prevenci srdečních onemocnění, udržuje zdravou kůži, nehty a vlasy. Může být užitečný při neplodnosti, impotenci, menstruačních křečích a endometrióze. Může pomáhat zmírňovat nervové choroby.

Získává se ze zralých lněných semínek listovaných za studena. Je bohatou studnicí vitamínů (A, B, D, E, F) a esenciálních nenasycených mastných kyselin omega 3 (tuky, které si tělo nedokáže samo vyrobit) a omega 6.
Je prokázáno, že tyto tuky jsou účinné při prevenci cévních chorob, snižují cholesterol v krvi a snižují riziko vzniku infarktů. Dále ochraňují buněčnou membránu před škodlivými vlivy a propouštějí potřebné živiny do buněk.

Velmi ráda používám lněný olej pro výrobu domácí kosmetiky, zejména do tělových olejů, balzámů na vlasy, a do pleťových krémů:
má vynikající regenerační účinky na pokožku

zvláčňuje a zjemňuje i velice suchou kůži

pečuje o pokožku postiženou ekzémy a lupénkou

regeneruje kůži po ozařování

pozitivně ovlivňuje stav sliznic

při aplikaci na vlasy pomáhá v boji s lupy
(čerpáno z webu lnenyolejleci)

Lněný olej ve vhodné kombinaci s dalšími rostlinnými oleji a másly udělá s vaší pletí doslova zázrak na počkání.

Ještě jste ho nikdy nevyzkoušeli?
Zajímá vás, jak si vyrobíte přírodní kosmetiku své pleti na míru, a to pouze z přírodních ingrediencí? Navíc levně a nakoupené oleje rovnou zařadíte i do vašeho jídelníčku, abyste tělo vyživili i zevnitř.

Jak na to vás velmi ráda naučím během jednoho krásného voňavého odpoledního tvoření.

Zatím mám naplánované termíny na poslední víkend v listopadu v Sedlčanech a první víkend v prosinci na Dobříši.

Pokud máte zájem, určitě mi co nejdříve napište, pošlu vám další informace. Mohu uspořádat voňavé tvoření i ve vašem městě.

Prosím šiřte dál mezi své přátelé, ať se tyto cenné informace dostanou co nejdál a mezi co nejvíce lidí. Předem moc děkuji.

Lucie Čápová
Žiju a tvořím na své malé ekofarmě na rozhraní jižních a středních Čech. Inspiruji se přirozeným tokem života v přírodě, přirozeností s minimem zásahů. Jsme potravinově soběstační, vyrábím přírodní kosmetiku a drogerii, žijeme ekologicky, beze spěchu, šťastně. Vážíme si přírody, zvířat, rostlin a půdy a oni se nám za to odvděčují. Toužím předat toto vědění a zkušenost i dalším ženám a mužům, je to tak jednoduché a smysluplné! Přijeďte se k nám na farmu inspirovat. Začít žít v souladu s přírodou a svým tělem můžete hned, na jakémkoliv místě na světě. Můj příběh a více o životě na farmě si přečtěte zde >>
Komentáře