LUCIE ČÁPOVÁ  

...průvodkyně na vaší cestě k SOBĚSTAČNOSTI

Natáčela u nás Česká televize a bylo to moc milé

V roce 2019 mě oslovila Česká televize, aby u nás natočili několik příspěvků do pořadu „Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli“.

Nakonec z toho byly 2 celé natáčecí dny a pro mě opravdu krásná zkušenost.

Všichni z České televize byli opravdu úžasní, trpěliví, absolutně profesionální a chytří. I když natáčet celý den bylo dost náročné, užívala jsem si to a výsledek stojí za to.

V prvním videu představuji naše kravičky, poníky a dlouho povídám o našem kozím stádě, samozřejmě se všichni přišli pomazlit a ukázat. Videa se spustí po kliknutí na obrázky.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/12059685760-co-nase-babicky-umely-a-na-co-my-jsme-zapomneli/218562220460023/cast/717263/

Vyráběli jsme také náš oblíbený kozí Letkový sýr, který se vyrábí metodou bez syřidla. Tento sýr je prostě vynikající a zvládnete ho vyrobit i doma v kuchyni.

O kachnách indických běžcích, našem starém milovaném sadu, o lichořeřišnici, jedlých keřích, zimolézu kamčatském, klokočí. A také o naší soběstačnosti a co pro mě osobně soběstačnost a lokálnost znamená

Skvělý byl také díl o výrobě domácí kosmetiky, ve kterém najdete také recept na mast z přírodních olejů a másel.

U natáčení tohoto dílu jsem se tedy dost zapotila, protože strmý kopec, do kterého jdeme na začátku reportáže, jsme šly asi 50x. Můžete si všimnout, že už trochu funím.

Velmi si cením práce kameramanů, kteří natočili opravdu krásné záběry našich zvířátek a farmy, také mých bosých nohou, kapiček oleje, nádherných detailů ovoce a keřů. Byla to paráda.

Jak se vám videa líbila? Budu moc ráda, když mi napíšete e-mail

Kravičky Jahoda a Ajda

Lucie Čápová
Žiju a tvořím na své malé ekofarmě na rozhraní jižních a středních Čech. Inspiruji se přirozeným tokem života v přírodě, přirozeností s minimem zásahů. Jsme potravinově soběstační, vyrábím přírodní kosmetiku a drogerii, žijeme ekologicky, beze spěchu, šťastně. Vážíme si přírody, zvířat, rostlin a půdy a oni se nám za to odvděčují. Toužím předat toto vědění a zkušenost i dalším ženám a mužům, je to tak jednoduché a smysluplné! Přijeďte se k nám na farmu inspirovat. Začít žít v souladu s přírodou a svým tělem můžete hned, na jakémkoliv místě na světě. Můj příběh a více o životě na farmě si přečtěte zde >>
Komentáře