LUCIE ČÁPOVÁ  

...průvodkyně na vaší cestě k SOBĚSTAČNOSTI

Potřebuje SOBĚSTAČNÁ žena muže?

„Luci, z tebe se stala nějaká feministka, co jí vadí muži? Že píšeš ty Soběstačné ženy?“ zeptal se mě dnes můj kamarád.

„Ne, vypadá to tak?“ podivila jsem se.

„Uf tak to musím uvést věci na pravou míru:-)“

A v tu chvíli jsem si vzpomněla, že v posledních dnech jsem dostala několik krásných ohlasů na mé články od mužů. Jejich reakce byly milé, velmi chápající a mě potěšilo, jak pozorně čtou mé články a co si z nich odnášejí.  Jen se k nim veřejně nevyjadřují. Jasně, vždyť stránka se jmenuje SOBĚSTAČNÉ ŽENY, tak jak by na ni mohl reagovat muž! 🙂

Ráda bych přizvala i muže

I když má původní myšlenka byla psát hlavně pro ženy, ráda bych tímto přizvala ke sledování mých aktivit i muže. Oni se totiž neradi cpou tam, kam nebyli pozváni. Takže MUŽI, VÍTEJTE NA MÉM BLOGU, JSEM VELMI RÁDA, ŽE VÁS MOHU INSPIROVAT, ŽE CHCETE NASLOUCHAT  A DĚLIT SE S NÁMI ŽENAMI O SVÉ NÁZORY A ZKUŠENOSTI.

 

Proč jsem tedy začala psát pro ženy?

Měla jsem pocit, že jako žena mohu lépe porozumět spíše ženské než mužské duši, měla jsem pocit, že muži nebudou mít chuť nechat si radit od ženy, nevěřila jsem sama sobě, že bych mohla inspirovat muže.

Mým přáním je probudit v ženách jejich tvořivou sílu. Ukázat jim, že nemusejí být závislé na obchodech, na nekvalitním zboží, na radách z reklam a seriálů, na předpřipraveném jídle, na průmyslově vyráběné kosmetice, na zdravípoškozující drogerii. Ano, přiznávám, chtěla jsem jim i ukázat, že nemusejí být závislé ani na mužích. Tedy závislé na jejich penězích, rozhodnutích, náladách, přízni.

Vídám okolo sebe mnoho žen, které mají strach se chovat žensky nebo naopak mají potřebu se příliš nabízet mužům. Ráda bych nabídla ženám cestu, jak obnovit ztracenou důvěru ve svou ženskost. Jak opět věřit sama sobě a sama v sebe. KURZY

Tím, že si umím vyrobit svůj krém, upevňuji svou sebe-jistotu

Tím, že dokážu podojit kozu, že z jejího mléka umím vyrobit sýr, tím získávám důvěru ve své schopnosti. Tím, že dokážu vypěstovat zeleninu, vytvořit zásobu šťáv a kompotů na zimu, nasušit ovoce a naložit zelí, tím sama sobě ukazuji, že se dokážu postarat o sebe, o svou rodinu, o své děti. Tím, že si umím vyrobit svůj krém, pastu na zuby, balzám na rty, tím upevňuji svou sebe-důvěru. Jistotu, že se dokážu o sebe postarat  a že dokážu naslouchat potřebám svého těla.

Tím, že se naučím znát několik bylinek, že je dokážu v přírodě najít a s láskou nasbírat, tím v sobě posiluji víru ve své poslání ženy, která umí ochránit svou rodinu, umí vyléčit sebe i své milované. Tím, že nacházím zalíbení v běhání bosa v trávě za každého počasí, tím upevňuji svou víru ve schopnosti a sílu svého dokonalého těla.

Pokud si je žena plně vědoma své síly, krásy, jedinečnosti, pak je i připravena se i plně oddat svému milovanému muži. Oddat se svému muži a přitom nic neztratit ze své ženské síly.

 

A kdo je soběstačný muž?

Muž, který ví, že dokáže obstarat pro sebe a svou rodinu dostatek dřeva, že svýma rukama dokáže postavit obydlí, ať už trvalé nebo provizorní při náhlé bouři, muž, který ví jak zorat pole a na něm vypěstovat potravu pro sebe a svou rodinu, ten si je vědom své síly a ví, jak s ní zacházet (takovýto muž může být klidně povoláním elektrikář nebo ředitel nadnárodní společnosti).

Muž, který se dokáže sklonit před silou přírody, nemá potřebu svou ženu vlastnit

Muž, který je ochoten vnímat sílu přírody a spolupracovat s ní místo aby se ji snažil pokořit, dokáže se tak chovat i k ženě. Muž, který se dokáže sklonit před silou přírody, dokáže podporovat a plně vnímat svou ženu. Nemá potřebu si svou ženu podmanit, podrobit, vlastnit ji.

Dnešní doba nám nedává mnoho prostoru cítit se žensky nebo mužsky. Cílem je, abychom se cítili uniformě, příliš nevyčnívali, následovali pokyny a moc nepřemýšleli. Je jen na nás, jakým směrem se rozhodneme jít.

Od každého se mám co učit

Miluji lidi, ženy i muže, děti i starce. V každém nalézám mnoho moudrosti, od každého se mám co naučit. Každý jsme na CESTĚ, někdo více v předu, někdo spíše vzadu. Někdo rychle dobíhá a někdo zase na chvíli zvolňuje, aby nabral síly na další část cesty. Někdo se kousek vrací a někdo už nemá chuť jít dál.

Vše je v naprostém pořádku.

A tak se na té cestě potkáváme a s někým kousek jdeme a pak ho necháváme za sebou nebo zase naopak, on zrychlí a přeběhne nás. S někým jdeme velký kus cesty a někoho jen pozdravíme, když odpočívá u cesty. Někdo nám podá doušek čisté vody a někoho podepřeme, když zakopne.

Spojení muže a ženy vnímám jako to nejposvátnější a nejdokonalejší spojení dvou svobodných a soběstačných bytostí. Dvou bytostí vědomých si své jedinečnosti, své síly, ale i své zranitelnosti. Když oba toto vše s důvěrou přinesou do vztahu, vzniká nádherná rovnováha a absolutní přijetí sebe sama i jeden druhého navzájem.

Muži, děkuji vám za vaši otevřenost, za vaši důvěru, za vaši hloubku, se kterou nám nasloucháte.

Ženy, děkuji vám za vaši krásu, inspiraci, jemnost, touhu dozvědět se víc. KURZY

Těším se na naši společnou cestu.

S láskou                 SOBĚSTAČNÁ  LUCIE

Mějte se přenádherně!

Pokud se také chcete vrhnout do soběstačnosti, nabízím vám zdarma tohoto průvodce. Sepsala jsem pro vás několik velmi konkrétních receptů na výrobu kosmetiky, mléčných výrobků, na rostliny, které může pěstovat i začátečník za oknem. Stáhnete si zdarma 7 + 1 návod, jak být SOBĚSTAČNÁ hned teď.

Lucie Čápová
Odešla jsem z velkoměsta a už 15 let si buduji svůj ráj na zemi na malé ekofarmě. Nechodím do zaměstnání, farma uživí mě i mé děti, jsme potravinově soběstační, žijeme ekologicky, beze spěchu, šťastně. Toužím předat toto vědění a zkušenost i dalším ženám, je to tak jednoduché a smysluplné! Začít můžete hned, na jakémkoliv místě na světě. Můj příběh a více o životě na farmě si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář